درباره ما

روزنامه نگار و روزنامه نگاری همچنان و تا ابد مقدس و قابل احترام خواهد ماند هرچند که دیگر اوضاع به شیوه گذشته نیست و رونق روزنامه ها و نشریات چاپی نه تنها در ایران که حتی در کشورهای پیشرو هم مانند سابق نیست.
به قول پیشکسوت رسانه استاد فریدون صدیقی:« دردافزا این که تعداد روزنامه ای آن قدر حداقلی ست که به تعداد کیوسک های مطبوعاتی نمی رسد مثل پاره ای کتاب ها که به تعداد کتابفروشی ها نمی رسد».
حالا اما رسانه های دیگری هم خودنمایی، رخ گشایی و قدرت نمایی کرده اند که روزنامه نیستند، اما رسانه هستند،صاحبان آن هم روزنامه نگار نیستند اما پس چه هستند؟!
فردی که روزانه در تلگرام، در اینستاگرام، در ایکس، در واتساپ،در کلاب هاوس، در پیام رسان های داخلی و… تولید محتوا می کند؛مثلا اینفوگرافیک طراحی می کند، یا پادکست و ویدیو می سازد، یا یادداشت و گزارش و خبر و عکسی تولید و منتشر می کند آیا روزنامه نگار است؟
در معنی عام و برداشت کلی احتمالا می شود او را روزنامه نگار نامید اما وقتی رسانه ها دچار تغییرات اساسی شده اند چرا تاکید بر این واژه؟
می توان از واژه «رسانه نگار» استفاده کرد؛ واژه ای که به خوبی بیان گر شغل و کار آنان است،نیست؟
راه اندازی سایت  «رسانه دات بلاگ» که با نام «رسانه نگاران» نیز شناخته خواهد شد و با هر دو دامنه(rasaneh.blog/rasanehnegaran.ir) در دسترس است پاسخی به این نیاز و تاکیدی بر این عنوان کلی است: «رسانه نگار و رسانه نگاران»؛ چه روزنامه نگار باشید -به معنی این که در نشریات چاپی کار کنید- چه در خبرگزاری ها، سایت ها وشبکه های اجتماعی تولید محتوا کنید.

همین ابتدای کار عرض کنیم که اینجا «رسانه تخصصی رسانه نگاران» است. یعنی هرآنچه در آن انتشار می یابد (فقط) درباره اهالی رسانه یا رسانه هایشان است؛ درباره شماست.
نقد منصفانه رسانه ها، و رسانه نگاران، رویکرد اصلی همه ماست تا با هم افزایی بتوانیم به بازدهی و کارایی همدیگر کمک کنیم؛پس لطفا اینجا را رسانه خود و متعلق به خود بدانید.

در تلاشیم تا آنجایی که امکانش برای نویسندگان یادداشت ها فراهم باشد محتوای نوشتاری را همراه آوای آنان منتشر کنیم؛ این گونه مخاطب احتمالا ارتباط بیشتری با نویسنده برقرار می کند.

دکمه بازگشت به بالا